برخی از ضرر های دوچرخه سواری

برخی از معایب دوچرخه سواری

برخی از ضرر های دوچرخه سواری

برخی از ضرر های دوچرخه سواری 960 540 admin

مضرات دوچرخه سواری برای مردان :

دوچرخه‌سواری برای مردان مانند هر ورزش حرفه‌ای دیگر رعایت نكات آمادگی یعنی گرم كردن با نرمش ملایم، انجام دوچرخه‌سواری و بعد سرد كردن بدن برای جلوگیری از فشار به عضلات و دردهای عضلانی لازم است

پدال زدن در افرادی که مبتلا به دردهای شدید زانو یا آرتروز هستند، درد را تشدید می کند.

 

1- درد زانو:

دوچرخه سواران مانند دوندگان گاهی دچار درد زانو می شوند. این درد به علت التهاب تاندون (تاندونیت) در مفصل استخوان ران و استخوان کشکک است.

درد زانو در دوچرخه سواری ممکن است ناشی از پایین بودن بیش از حد یا جلو بودن بیش از حد زین دوچرخه و یا با شدت و بیش از حد رکاب زدن در یک دنده معین دوچرخه باشد که باعث می شود هنگام رکاب زدن روی زانو فشار بیاید.

درد در بخش بیرونی زانو ممکن است در اثر بالا بودن بیش از حد زین و رکاب زدن با پنجه پا به سمت داخل باشد.

یک تحقیق نشان داده است مردانی که بیش از 9 ساعت در هفته دوچرخه سواری می کنند، در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان پروستات قرار دارند

2- کمردرد:

علل کمردرد ممکن است سوار شدن بر دوچرخه بیش از حد دراز، و یا جلو یا پایین قرار داشتن بیش از حد فرمان دوچرخه باشد.

توصیه کلی این است که ارتفاع زین را تنظیم کنید. یک بررسی هم نشان داده است که زاویه دادن به زین در حد 10 تا 15 درجه به سمت جلو در بهبود کمردرد دوچرخه سواران مفید است.

3- بی حسی دست ها:

بی حسی دست و مچ آن را گاهی «فلج فرمان دوچرخه» می نامند. این عارضه ناشی از انداختن بیش از حد وزن روی دست ها حین دوچرخه سواری است. بالا بردن فرمان دوچرخه یا کم کردن فاصله آن تا زین ممکن است کمک کننده باشد، چرا که موقعیت دست ها هنگام دوچرخه سواری را تصحیح می کند.

4- درد باسن:

بیشتر وزن شما هنگام دوچرخه سواری باید روی استخوان های نشیمنگاه که کف لگن را تشکیل می دهند، وارد شود. هنگامی برای مدت طولانی دوچرخه سواری می کنید، احساس اندکی درد عادی است، اما اگر درد شدیدی در باسن داشتید، ممکن است زین دوچرخه بیش از حد بالا باشد و یا لازم باشد که زین دوچرخه را به سمت جلو یا عقب ببرید.

5- اختلال نعوظ:

اینکه آیا دوچرخه سواری در مردان به واقع باعث اختلال نعوظ می شود یا نه مورد بحث بوده است. نتایج بررسی ها در این مورد متناقض است.

اما به یقین، زین دوچرخه می تواند اعصاب و عروق خونی در میان دوراه (ناحیه میان دستگاه تناسلی خارجی و مقعد) را تحت فشار قرار دهد و بی حسی میان دوراه یک مشکل شایع در دوچرخه سواران است.

پهن بودن زین دوچرخه در قسمت عقب به طوری که از استخوان های نشمینیگاه حمایت کند، ممکن است مفید باشد.

هر 10 دقیقه یک بار، توقف دوچرخه سواری برای چند ثانیه نیز توصیه می شود. پایین آوردن زین هم مفید خواهد بود.

عوارض دوچرخه سواری مردان

کاهش صدمات جنسی برای مردان دوچرخه سوار :

هنروش دوچرخه سواری از راحتی دستگاه تناسلی و میزان فشار احتمالی به این ارگان اطمینان حاصل فرمایید ،در حین دوچرخه سواری بدن خود را هر از گاهی حرکت دهید و کمی خود را روی زین جابجا کنید ،در دوچرخه سواری های طولانی مدت پس از مدتی رکاب زدن ، از دوچرخه پیاده شوید تا امکان خودرسانی به ارگان مهیا گردد

از صندلی های تشک دار کمتر استفاده کنید اگر چه شاید راحت تر و نرم تر به نظر آیند لیکن فشار را به ارگان جنسی مضاعف می نمایند ،از زین ها مخصوص و جدید که بدون دماغه می باشند استفاده کنید ،زین دوچرخه را زاویه دار به سمت پایین نگه دارید و نه برعکس.

به محض تجربه هر گونه درد ، مور مور شدن ، خواب رفتگی یا بی حسی دستگاه تناسلی سریعاً از دوچرخه پیاده شده یا پوزیشن خود را تغییر دهید.

در خاتمه اینکه اگر چه رابطه علت ومعلولی بین دوچرخه سواری و احتمال ناتوانی جنسی موجود نیست لیکن عدم رعایت بهداشتی در این ورزش میتواند زمینه ساز ابتلا به ناتوانی جنسی در مرد گردد.

6- ضربه مغزی:

ضربه به سر مهم ترین خطری است که دوچرخه سواران در معرض آن هستند و بررسی ها نشان داده که گذاشتن کلاه ایمنی روی سر، باعث کاهش آسیب های سر و مغز هنگام دوچرخه سواری می شود.

7- سرطان پروستات:

یک تحقیق نشان داده است مردانی که بیش از 9 ساعت در هفته دوچرخه سواری می کنند، در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان پروستات قرار دارند.

تیم تحقیقاتی از دانشگاه کالج لندن که این پژوهش را انجام داده است می گوید: تحقیق ما که روی بیش از 5200 دوچرخه سوار بود، نشان داد کسانی که بیش از 50 سال دارند و بیش از 9 ساعت در هفته دوچرخه سواری می کنند، پنج برابر بیشتر به سرطان پروستات مبتلا می شوند. البته نتایج این تحقیق نیاز به بررسی بیشتری دارد.

8- آسیب کلیه ها:

بررسی ها نشان می دهند برخورد با اجسام مختلف حین دچرخه سواری در آسیب رساندن به کلیه ها موثر است. لذا پزشکان توصیه می کنند افراد تنها در مسیرهای ایمن به دوچرخه سواری بپردازند. همچنین از سوار شدن به دوچرخه های غیر استاندارد جدا خودداری کنند.

استفاده از تجهیزات جانبی مانند کلاه ایمنی، مچ بند و زانوبند می تواند از شدت آسیب های ورزشی حین دوچرخه سواری بکاهد.

2 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

برند اول صنعت دوچرخه

افتخار ما “میزبانی” شماست

طراحی و اجرا توسط نت وان

…Vipbike Means The Best

میزبانی بهترینانی همچون شما ، افتخار ماست

ما معنایی دیگر به دوچرخه می بخشیم

گشت و گذار خود را آغاز کنید