یادگیری تعمیرات ساده دوچرخه

یادگیری تعمیرات ساده دوچرخه

یادگیری تعمیرات ساده دوچرخه 1140 760 admin

این تعمیرات دوچرخه از چیزی که فکر می کنید آسان تر هستند و عمر دوچرخه شما را طولانی تر خواهند کرد

  خرید

قبل از این که بتوانید دوچرخه خود را تعمیر کنید، به ابزار هایی نیاز دارید. پیشنهاد می کنیم یک سِت از آچار های بین 1.5 تا 10 میلیمتر و یک آچار فرانسه تهیه کنید، با این وجود پیچ های سوار بر فریم دوچرخه را بیش ار حد سفت نمی کنید، به فریم آسیب نمی رسانید و اجزای مختلف دوچرخه را سالم نگه می دارید. خرید یک عدد تلمبه زمینی دارای فشار سنج نیز بسیار ضروری است – باید قبل از هر بار دوچرخه سواری فشار باد تایر ها را بررسی کنید.
چه چیزی را ذخیره می کنید: در وقت و هزینه صرفه جویی خواهید کرد. اگر موارد توصیه شده را خریداری کنید، دیگر نیاز به خرید اجزای جدید برای دوچرخه خود ندارید.
یک تمیز کاری ساده به شما کمک می کند تا از ایجاد آسیب های نقطه ای بر روی دوچرخه پیشگیری کنید. این کار را حداقل یکبار در ماه انجام دهید؛ با استفاده از یک اسپری پاک کننده (آب، شیشه پاکن یا …) و یک کهنه دوچرخه را تمیز کنید – تمای اجزای دوچرخه به غیر از زنجیر و کاست های دنده را تمیز کنید. در حین انجام این کار به دنبال خراش ها و نقاط ناهنجاری بر روی رنگ دوچرخه بگردید. اگر به عمیق بودن خراش ها شک کردید، دوچرخه را سریعا به یک تعمیرگاه دوچرخه برده و از عمق خسارت آگاهی پیدا کنید.

  دوچرخه خود را تمیز نگه دارید

چه چیزی را ذخیره می کنید: آمار ها نشان می دهد که اگر دوچرخه خود را در بیشتر مواقع تمیز نگه دارید، بیش از 75 تا 135 هزار تومان ذر هزینه ها صرفه جویی خواهید کرد.

 مواظب زنجیر دوچرخه نیز باشید

کثیفی و گرد و غبار باعث تغییر نامناسب و نامیزان دنده، ایجاد سفتی در زنجیر، و تغییر در بازده دیرایلر و قاب دنده زنجیرهای عقبی دوچرخه می شود. تمامی این اجزا از قسمت های گران قیمت دوچرخه محسوب می شوند (به حرف ما اطمینان کنید). برای تمیز کردن کامل زنجیر دوچرخه، تمام چیزی که نیاز دارید یک برس است – یک برس پلاستیکی که دارای پرزها و اسفنج های زبری است و این قابلیت را دارد تا تمامی نقاط اطراف زنجیر را تمیز کند. برای این کار از مایعات تمیز کننده روغن استفاده کرده و پس از تمیز شدن زنجیر، آن را دوباره روغن کاری کنید. ابتدا زنجیر را بر روی کوچکترین قاب دنده زنجیر جلویی و کوچکترین قاب دنده عقبی بیاندازید. سپس مایع تمیز کننده را به برس یا اسفنج آغشته کنید، آن را محکم به زنجیر نگه دارید، و حدود 30 بار پدال بزنید. در آخر، برس را کنار بگذارید،‌ زنجیر را با فشار ملایم آب بشویید، و با یک کهنه تمیز آن را خشک کرده، و آن را دوباره روغن کاری کنید.
چه چیزی ذخیره می کنید: بیش از 30 هزار تومان ذر تعمیرات کلی دوچرخه صرفه جویی خواهید کرد.

  پارگی یا آسیب زنجیر را بررسی کنید

از یک خطکش 12 اینچی (30 سانتیمتری) استفاده کنید و آن را جلوی زنجیر بگیرید، طوری که اولین خط خطکش بر روی مرکز یک پین زنجیر باشد، بنابراین آخرین خط آن نیز باید بر روی مرکز یک پین قرار بگیرد. اگر پین بین 1.16 تا 1.8 اینچ آن طرف تر قرار داشت، شما به یک زنجیر دوچرخه جدید نیاز دارید. اگر این عدد چیزی بیشتر از این بود، کاست دنده ها نیز باید تعویض شوند.
چه چیزی ذخیره می کنید: حداقل 400 هزار تومان صرفه جویی، زیرا غفلت از توجه به زنجیر دوچرخه به این معنی است که شما در آخر باید دستگاه تعویض دنده دوچرخه خود را نیز عوض کنید.

 لقمه های ترمز را تعویض کنید

اگر در حین ترمز کردن صدای قرچ قرچ یا صدای آزاردهنده ای شنیدید، یا قدرت ترمز گیری دوچرخه کاهش پیدا کرد زمان خرید لقمه ترمز های جدید فرا رسیده است. بهترین لقمه ها را برای رینگ چرخ های دوچرخه انتخاب کنید. لقمه های آلیاژی و کربنی بهترین گزینه هستند و به یک دلیل اختراع شده اند: آن ها از چرخ های دوچرخه شما محافظت می کنند و قدرت ترمز گیری را افزایش می دهند. برای تعویض لقمه های رینگ، پیچ های موجود بر نگهدارنده صفحات را شل کرده (با آچار فرانسه یا نمره آچار مناسب) و صفحه را به سمت خارج متمایل کنید. سپس تنظیمات مربوط به کابل ترمز را در جهت عقربه های ساعت تا جایی که کاملا به سمت داخل متمایل شوند انجام دهید،‌سپس لقمه ترمز های جدید را به درون نگهدارنده ها وارد کنید – طبق فلش راهنمای موجود بر روی لقمه ها. در آخر، پیچ ها را سفت کنید. این لقمه ها چقدر دوام می آورند؟ به شرایط دوچرخه سواری بستگی دارد، دفعات ترمز گیری شما، و بله … به تمیز بودن دوچرخه نیز بستگی دارد.
چه چیزی را ذخیره می کنید: بیش از 45 هزار تومان در هزینه های کلی صرفه جویی می کنید.

کابل ها را در زمان مناسب عوض کنید

در انتهای مسابقات دوچرخه سواری، یا وقتی متوجه می شوید که کابل ها به خوبی کار نمی کنند،‌عویض دنده آرام و نامیزان صورت می گیرد، یا ترمز گیری با قدرت چسبندگب بالا ایجاد می شود، باید کابل های مربوط به ترمز و دنده ها را تعویض کنید. ایجاد مشکل در کابل ها خطرات زیادی را در زمینه ترمز گیری برای دوچرخه شما بوجود خواهد آورد.
چه چیزی را ذخیره می کنید: بیش از 45 هزار تومان در هزینه های کلی صرفه جویی می کنید.

دیدگاهی بگذارید

برند اول صنعت دوچرخه

افتخار ما “میزبانی” شماست

طراحی و اجرا توسط نت وان

…Vipbike Means The Best

میزبانی بهترینانی همچون شما ، افتخار ماست

ما معنایی دیگر به دوچرخه می بخشیم

گشت و گذار خود را آغاز کنید