چگونه تیوپ دوچرخه را عوض کنیم؟

چگونه تیوپ دوچرخه را عوض کنیم؟

چگونه تیوپ دوچرخه را عوض کنیم؟ 1800 765 mahdiyar

امروز قصد داریم تا نحوه و چگونگی عوض کردن تیوپ دوچرخه را به شما آموزش دهیم.

نحوه کار بسیار آسان می باشد. و این آموزش دارای مراحل مختلفی می باشد که هر مرحله دارای یک تصویر می باشد و شما به کمک این تصاویر می توانید درک مناسبی از هر مرحله به اضافه توضیحات آن داشته باشید و بتوانید به نتیجه مطلوب یعنی عوض کردن تیوپ دوچرخه برسید. اگر حاظرید آموزش را شروع کنیم. با ما همراه باشید.

———————————————————————————————————————–

مرحله اول : ابتدا پیچ های چرخ مورد نظر از دوچرخه که می خواهید تیوپ آن را عوض کنید شل نمایید. بعد از شل کردن پیچ ها در این مرحله چرخ را در نیاورید و به مرحله بعد بروید.

آموزش عوض کردن تیوپ دوچرخه

مرحله دوم : در این مرحله باید قسمت سیم ترمز دوچرخه را شل کنید و برای اینکار بسته به نوع دوچرخه می توانید اقدام کنید یا سیم ترمز به لقمه دوچرخه به صورت پیچ می باشد یا به صورت قلاب که با جمع کردن قسمت سیستم ترمز سیم آن نیز از جایش در می آید.

آموزش عوض کردن تیوپ دوچرخه

مرحله سوم : پس از شل کردن پیچ ها و آزاد کردن سیم ترمز چرخ دوچرخه را در بیاورید.

آموزش عوض کردن تیوپ دوچرخه

مرحله چهارم : اگر باد تیوپ دوچرخه خالی می باشد که چه بهتر و اگر تیوپ دوچرخه دارای باد می باشد با یک جسمی شبیه چوب کبریت به سوزن دوچرخه فشار بیاورید تا باد آن به صورت کامل خارج شود.

آموزش عوض کردن تیوپ دوچرخه

مرحله پنجم : در این بخش همانند تصویر زیر با دستان خود لاستیک دوچرخه را کمی ورز دهید به این گونه فشار دهید تا در صورت فشار تیوپ و لاستیک دوچرخه به رینگ وصل بوده اند از فشار خارج شوند.

آموزش عوض کردن تیوپ دوچرخه

مرحله ششم : شما همانند تصویر زیر می توانید ابزار اهرم تایر را از فروشگاه تهیه نمایید و لاستیک را از لبه های رینگ خارج سازید و فقط دقت داشته باشید که تیوپی که لبه های اهرم تایر به تیوپ داخلی و رینگ آسیب نرساند. همینکار را تکرار کنید تا یک طرف لاستیک ازجایس به خوبی در بیاید.

نکته : اگر اهرم تایر در دسترس ندارید می توانید با پیچ گوشتی استفاده کنید و فقط نهایت دقت را داشته باشید تا به تیوپ و رینگ آسیبی نرسانید و زیاد پیچ گوشتی را وارد لبه لاستیک نکنید تا به تیوپ و رینگ آسیب برسد.

آموزش عوض کردن تیوپ دوچرخه

مرحله هفتم : وقتی تمامی یک طرف لاستیک را در آوردید نوبت به جا سوزنی تیوپ دوچرخه می رسد که باید آن را به سمت بالا بکشید تا از جایش در آید و به این شکل تیوپ را در بیاورید.

آموزش عوض کردن تیوپ دوچرخه

مرحله هشتم : در این بخش تیوپ قدیمی که خراب است را یکبار دیگر باد کنید و مشاهده کنید در کدام قسمت سوراخ شده است و بعد از آن تایر یا لاستیک و رینگ دوچرخه را وارسی و بررسی کنید ببیند که میخ یا سوزنی یا ….. وجود نداشته باشد که باعث سوراخ شدن یا آسیب رسیدن به تیوپ شده است.

آموزش عوض کردن تیوپ دوچرخه

آموزش عوض کردن تیوپ دوچرخه

مرحله نهم : در این بخش پیچ سوزن تیوپ جدید را در آورید چرا که این سوزن باید بعد از وارد شدن تیوپ در رینگ در قسمت بیرونی رینگ بسته شود.

آموزش عوض کردن تیوپ دوچرخه

مرحله دهم : برای وارد کردن تیوپ به داخل لاستیک ابتدا باید سوزن را وارد سوراخ مخصوصش کنید و سپس ادامه تیوپ را به درون لاستیک و رینگ قرار دهید. دقت داشته باشید که تیوپ در لاستیک پیچ نخورد و به درستی سر جایش جای گیرید. سپس لبه های لاستیک دوچرخه را آرام آرام سرجایش قرار دهید و هرچه به انتهای اینکار می رسید باید فشار بیشتری وارد کنید.

نکته : اگر در زورتان نرسید دوبار می توانید از پیچ گوشتی و اهرم تایر استفاده کنید ولی به خوبی مراقب باشید تا لبه پیش گوشتی به تیوپ آسیب نرسد چراکه خیلی ها این اشتباه را مرتکب می شوند.

آموزش عوض کردن تیوپ دوچرخه

مرحله یازدهم : در یا بخش بعد از تعویض تیوپ چرخ دوچرخه را باد کنید و این کار را ارام آرام انجام دهید تا اگر پیچ خوردگی در تیوپ ایجاد شده باشد مشخص شده و تیوپ منفجر نشود.

آموزش عوض کردن تیوپ دوچرخه

مرحله دوازدهم : در این بخش چرخ دوچرخه را سر جایش قرار دهید و پیچ ها را به آرامی محکم کنید.

آموزش عوض کردن تیوپ دوچرخه

مرحله سیزدهم : سیم ترمز را فراموش نکنید و در سر جایش قرار دهید.

آموزش عوض کردن تیوپ دوچرخه

مرحله چهاردهم : در نهایت شما توانسته اید به خوبی تیوپ دوچرخه خود را تعویض کنید.

نکته : امیدوارم از این آموزش نهایت لذت را برده باشید. لطفا برای حمایت ما این سایت را به دوستان خود معرفی کنید.

آموزش عوض کردن تیوپ دوچرخه

 با تشکر از این که وی آی  پی بایک را انتخاب کردید

به این پست چند ستاره می دین ؟
0 امتیاز از مجموع 0 رای

برند اول صنعت دوچرخه

افتخار ما “میزبانی” شماست

طراحی و اجرا توسط نت وان

    …Vipbike Means The Best

    میزبانی بهترینانی همچون شما ، افتخار ماست

    ما معنایی دیگر به دوچرخه می بخشیم

    گشت و گذار خود را آغاز کنید